3 Ağustos 2015 Pazartesi

CİLT BAKIMI İÇİN ÖNERİLER

Yaz Aylarında Cilt Bakımı ?


 CİLT BAKIMI İÇİN  ÖNERİLER

Yaz aylarında cilt bakımı nasıl olur?

Yaz aylarında cildimizde bulunan yağ , metabolizma hızının daha yoğun çalışmasına neden olarak cildimizi yorar. Sıcakların etkisiyle de cildimizde yağlanma artmaktadır.
Kulanılan cilt yıkama ürünlerinin ve nemlendiricilerin hassasiyetle uygulanması gerekmektedir. Yaz aylarında cildimizin nem oranı normal değerde olur. Güneş kremleri aracılığıyla da cildimizin nem ihtiyacı karşılanır ve kan dolaşımı artar.
Cilt sağlığı için kullanılan dermokozmetik ve kozmetik ürünleri yaz aylarında kullanırken dikkat edilmesi gerekmektedir.

Güneşe karşı dayanıklılık kazanması için kullanılan koruyucular cildi nemlendirmektedir, bu yüzden nemlendiricileri haftada 3 gün kullanmak yeterli olur. Yanlış yönlendirmelerle kullanılan kozmetik ve dermokozmetik ürünler cilt dejenerasyonuna, cilt lekelerine ve deformasyonlara neden olmaktadır. Bu yüzden ürün seçimi ve kullanımı ile sağlıklı destek almak gerekiyor.  Cildimiz mevsim özelliklerine göre karakter değiştirmektedir, değişen özelliklere göre ürün kullanımı titizlikle seçilerek takip edimelidir. 

uz. estetisyen

Şafak Özer

www.safakozer.com.tr
epidermis polikliniği

telif hakkı saklıdır.